Klasyczne

Najprościej rzecz ujmując styl retro jest połączeniem sielankowego klimatu, prostoty oraz naturalnych dodatków.

Kuchnie retro wyrażają z jednej strony tęsknotę do czasów minionych, a z drugiej poszanowanie dla tradycji i oprawienie jej w nowe ramy, łącząc ją z nowoczesnością. Współczesna kuchnia retro to najczęściej drewniane, stylizowane meble, jasne, ciepłe kolory, dodające urody dodatki i tkaniny. Świetnie sprawdzą się tu proste szafki i kredensy pomalowane na biały lub beżowy kolor. Ich znakiem rozpoznawczym powinny być metalowe, mosiężne lub patynowane uchwyty i przeszklone witryny. Wnętrza szafek i szuflad, oczywiście, z wszelkimi udogodnieniami na miarę XXI wieku – supermocnymi zawiasami i prowadnicami, cichymi domykanymi, oświetleniem itp. Do kuchni w stylu retro warto wybrać sprzęty retro.

Dla osób, które cenią styl retro i tradycyjny wystój wnętrz wykonujemy meble głównie ze szlachetnych materiałów drewnianych i fornirów naturalnych.

Podczas projektowania kuchni klasycznych kierujemy się głównie zasadą funkcjonalności i dobrego smaku. Dotyczy to nie tylko układu szafek ale także ich wyposażenia. W tradycyjnych wnętrzach proponujemy podobnie jak w nowoczesnych realizacjach głownie szuflady i kosze cargo ale nie wolno zapomnieć też o praktycznym wykorzystaniu szafek narożnych które mają na wyposażeniu najnowsze systemy typu le mans czy kosze magic corner. Proponujemy też jak najwięcej witryn oraz elementów ozdobnych.
Robimy wszystko by kuchnia nie tylko kusiła wyglądem, ale też by była maksymalnie praktyczna.

Posiadamy blaty kuchenne tradycyjne, z kompozytu technistone jak też z kamienia naturalnego.

Dysponujemy szeroką gamą kolorystyczną frontów meblowych oraz blatów kuchennych. Wykorzystujemy materiały i akcesoria meblowe tylko najlepszych firm na rynku takich jak:

Blum4
EGGER
Peka_15
Pfleiderer
Hettich12
TechniStone
Designlight
45168111 - kitchen with island, sink, cabinets, and hardwood floors
46487546 - kitchen and dining room interior in new luxury home
50834053 - large kitchen interior with island, sink, white cabinets, pendant lights, and hardwood floors in new luxury home
6739813 - kitchen in luxury home with cherry wood cabinetry